TERMOIZOLACJA
Papy i folie
Papy i folie stosowane są do hydroizolacji dachów i fundamentów budynku. Papy stosuje się jako dolną warstwę izolacyjną dachów i spadodachów a także izolacje przeciwwodną i przeciwwilgociową ścian. Folie z kolei stosuje się do izolacji przeciwwilgociowej ścian, fundamentów oraz podług. Materiały izolacyjne mają postać płaskich arkuszy, czyli pap asfaltowych na lepiku lub modyfikowanych polimerami i folie z tworzyw sztucznych.
Wyróżnia się izolację:
Pionową:
Zabezpiecza ona pionowe powierzchnie fundamentów. Dzięki niej woda nie wnika w ściany fundamentowe lub ściany piwnic. Najpopularniejszym rodzajem papy jest ta, na osnowie z włókna szklanego lub poliestrowego lub modyfikowana SBS, APP czy OCB, które zgrzewa się do ścian jednowarstwowo. Najlepsze folie to polietylenowe PE HD, które cechuje podwyższona twardość. Wykorzystuje się folie o grubości większej od 0,4mm i gramaturze 270-300 g/m².
Poziomą:
Zabezpiecza ona przed podciąganiem wody w górę. Układana jest poprzecznie względem fundamentów, na ścianach i ławach fundamentowych. Przeważnie stosuje się papę tradycyjną na osnowie poliestrowej, układaną na dwóch warstwach. Folia z kolei układana jest jednowarstwowo luzem i ma zazwyczaj moletowaną (tłoczoną) fakturę, ułatwiającą przyleganie do zaprawy. Grubość folii waha się od 0,6 do 2,0 o gramaturze 700 do 2600 g/m² wykonanej z twardego polietylenu lub PVC.
W swojej ofercie posiadamy także:
- membrany EPDM
- rodzaj syntetycznego kauczuku o gramaturze ok. 1400 g/m², idealną do izolacji typu średniego i ciężkiego
- polimerowe masy hydroizolacyjne
- najczęściej wykonane z żywicy silikonowej lub akrylowej
- bitumiczne masy hydroizolacyje
- masy na bazie asfaltu, tworzące po wyschnięciu wodoszczelną powłokę
- zaprawy hydroizolacyjne
- drobnoziarniste zaprawy cementowe modyfikowane żywicami syntetycznymi
- beton wodoodporny
- bentonit Folie kubełkowe
- dodatki do zapraw


